info@corobicwzyciu.pl
#10: Twoja zawodowa osobowość – test Hollanda Previous item #11: Pozytywne doładowanie... Next item #09: Co robić po maturze?

#10: Twoja zawodowa osobowość – test Hollanda

W tym iście imprezowym odcinku będziecie mogli zapoznać się z bardzo praktycznym narzędziem, jakim jest test Hollanda i poczuć go na własnej skórze! Nie dość, że miło upłynie Wam czas na słuchaniu to jeszcze zrobicie ten test w tym samym czasie. Przyjemne z pożytecznym 🙂

A jak jeszcze Wam powiem, że wszystko to odbędzie się na wirtualnej imprezie w Waszej wyobraźni, to już chyba nie macie żadnych wątpliwości, że odcinek ten będzie wyjątkowy!

Posłuchaj odcinka i sprawdź:

 • Który zawód do Ciebie pasuje
 • Czy Twój wykonywany zawód to nie pomyłka
 • Gdzie może zaprowadzić Cię Twoja intuicja
 • Czego może nas nauczyć dobra impreza

W odcinku możecie wykonać test Hollanda w dosyć nietypowy sposób. Jeśli jednak lubicie trzymać się tradycji i mieć wynik na papierze, to zachęcam również do zrobienia testu w wersji klasycznej papierowej. Wyniki będą na pewno bardziej trafne. Test do ściągnięcia w linku poniżej. Jestem ciekawa czy uzyskaliście podobny wynik!

Test Hollanda w wersji papierowej do pobrania TUTAJ*

Możecie zrobić również test online w wersji angielskiej tutaj

W internecie znajdziecie fajne strony, które bardziej szczegółowo opisują wyniki testu, a np. pod tym linkiem znajdziecie długaśną listę zawodów posegregowaną wg Waszego 3-literowego kodu. Niektóre zawody być może są z zamierzchłych czasów, ale fajnie pokazują obszar Waszych zawodowych preferencji.

*dziękuję firmie Apus za możliwość udostępnienia testu WOPZ, przygotowanego w ramach EFS.

Jak słuchać podcastu?

Podziel się!

4 Comments

 • Małgorzata Posted 18/11/2019 22:54

  fajne, warto wykorzystac to na lekcjach z uczniami.

  • Magda Posted 19/11/2019 08:29

   Bardzo się cieszę, pozdrawiam 🙂

 • Olga Posted 02/01/2022 12:32

  Bardzo spodobał mi się test, ale w internecie nie widzę żadnych zawodów dopasowanych do moich literek. Mam BAP w takiej właśnie kolejności (pozostałe litery RSK na poziomie najniższym jaki jest 😆). Jedyny zawód wymieniony w udostępnionej tutaj liście zawierający te literki (i to i tak w innej kolejności) to pisarz ABP. Może to wyjaśnia, dlaczego nie potrafię znaleźć dla siebie żadnego zawodu 😆 wszystkie badawcze są dla mnie zbyt techniczne (skończyłam fizykę i przekonałam się że to nie dla mnie) lub zbyt społeczne, a wszystkie artystyczne za mało badawcze. Hmmm, chyba pozostaje mi męczyć się w pracy i robić to co lubię (czyli rozmyślać o świecie) w czasie wolnym 😊

  • Magda Posted 23/01/2022 18:05

   Cześć Olga! Fajnie, że napisałaś. Twoje literki wskazują na to, że Twoje preferencje zawodowe znajdują się w obszarze: nauki społeczne – sztuka wizualna – sztuka sceniczna. To tu znajdują się takie zawody jak nauczyciele akademiccy wszelkiego rodzaju sztuk i nauk społecznych, malarze, aktorzy, projektanci, piosenkarze i wszelki inne kreatywne zajęcia! Ciekawe, że wbrew pozorom zawody takie jak np. artysta malarz ma w sobie dużo z badacza – obcuje z rożnymi materiałami, analizuje, eksperymentuje… Tej literki P na końcu to tylko pogratulować, bo to oznacza, że jesteś w stanie obrotnie spieniężyć swoje twórcze działania! 🙂 Będąc tak kreatywną osobą może lepiej, żebyś nie szukała dla siebie jednego zawodu (przecież wszystko jest takie ciekawe 😉 ), a lepiej żebyś po prostu miała świadomość, że znajdujesz się w tym obszarze i nie zamykała się na różne działania.
   Dla wielu twórczych osób taka „day job”, która wprowadza Ci rutynę na codzień i opłaca rachunki to skarb, o ile nie musisz kończyć późno i nie wyładowałuje Twoich baterii na działania po pracy. Powodzenia w eksperymentowaniu i rozmyślaniu!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lubię rozmawiać :)